Vyhledávání

Kontakt

CHS White Twister - Lenka Šindlerová, Praha

00420 721 246 108
skype: lenkasindl

lenka.sindlerova@seznam.cz

Agility

Agility je momentálně asi naše nejvýraznější aktivita a láska, která už zůstane. Sára agility prostě miluje a já s ní :-).

Pro Ty co nevědí, co je agility, potřebné informace naleznete zde Klub agility. Ve stručnosti, jde o to, že pes překonává v předem striktně daném pořadí překážky jako jsou skokové překážky, tunely, kladina, áčko, kruh, houpačka, zed.... a hodnotí se jednak překonání trati na čas, ale samozřejmě i správnost. Na páničkovi je, jak dobře a rychle dokáže psa parkurem provést. Pániček a pes tvoří jeden tým. Agility se dá praktikovat na čistě rekreakční úrovni, pro zábavu vás i pejska, nebo na profesiální úrovni, nejlepší české týmy se pravidelně účastní i mistrovství světa.

S agility jsme začínali na našem prvním a dodnes oblíbeném cvičáku Hafbezobav u Šimony Drábkové. Časem jsme přešly k Renatě Mandové a staly se členy klubu OSA Hloubětín v Kyjích, kde nyní trénujeme. Agility nás hrozně baví, začaly jsme i závodit, zatím je to tedy kategorie SA1, ale třeba se časem dopracujeme někam dál :-). Díky Renatě jsme měly možnost si zatrénovat např. s Honzou Smočkem, Martinou Wasserbauerovou a Olgou Edrovou, což je pro nás určitě neskutečná motivace.

Výsledky našeho dosavadního snažení v agility naleznete zde: Agility výsledky.xls (23 kB) 

Pokud se chcete podívat na naše videa z agility:

dvojzkoušky Kyje zde

závody Mimoň zde

Apple Cup zde

trénink s Martinou Wasserbauerovou zde

závody na Kladně zde