Vyhledávání

Kontakt

CHS White Twister - Lenka Šindlerová, Praha

00420 721 246 108
skype: lenkasindl

lenka.sindlerova@seznam.cz

Lovecký výcvik

Nesmíme zapomínat, že parson russell teriér je původem čistě lovecké plemeno, vyšlechtěné zejména pro samostatnou práci pod zemí a případně pro další lovecké disciplíny. Vzhledem k tomu, že je Sára z lovecky zaměřené chovatelské stanice a opravdu má velmi silný lovecký pud, časem prostě vyplynulo, že by byla veliká škoda, kdybychom se nepokusily složit alespoň základní lovecké zkoušky.

Na lovecký výcvik jsme chodili k Zuzce a Viktorovi z chovatelské stanice Vives Bohemia, účastnili jsme se s nimi i několika víkendových výcvikových soustředění. Oboum jim patří dík, protože bez nich bychom nezvládli vůbec nic. Na pár nácvicích norování jsme byli u našeho pana chovatele pana Kučery, v Moravanech u Holic, i jemu díky. A tak se nám podařilo v OMS Praha západ složit nejdříve zkoušky vloh, kde jsme nejhůře dopadly v disciplíně vodění na řemeni (když to je tak, že Sára v lese nevidí neslyší a panička má příliš slabé nervy ;-)), ale zbytek disciplín jsme zvládly na výbornou, takže to bylo i s pochvalou od pánů rozhodčích. A poté jsme složili zkoušky norování, tam to bylo naprosto bez práce a s gratulací přihlížejících pánů myslivců :-), protože to má Sára prostě v krvi. Zkoušky norování jsme složily u OMS Pardubice, s plným počtem bodů, v čase 14s. Zkoušeli jsme i další disciplíny jako dohledávku zvěře, v rámci přípravy na lesní a barvářské zkoušky, ale bohužel jsme se zatím nikam výrazně neposunuly.

No a jak to bude s dalšími zkouškami těžko říct.... Sára má určitě výrazné lovecké vlohy v sobě... ale pro paničku jednak jakožto nemyslivce a taky jakožto psychicky nepříliš odolnou povahu ;-) další lovecké disciplíny nejsou uplně vhodné.... tak je naše kariéra v tomto oboru momentálně tzv.pověšena na hřebíček.

Na výsledky zkoušek se můžete podívat v sekci O nás - Zkoušky.